Strona główna Kosmetologia Nadmierna potliwość

Nadmierna potliwość

Leczenie grzybicy

nadmierne pocenie – to nadmierne pocenie się, naruszających codziennej aktywności pacjenta. Jest to nieprzyjemny stan, ograniczające codzienną życiową, społeczną, zawodową aktywność, osobiste i intymne życie jest  społecznie znaczące  problem medyczny.

Ciężkimi formami nadpotliwości cierpi od 1 do 5% populacji, a wśród nich większość stanowią osoby młodego wieku produkcyjnym. Ktoś z nich czuje zwątpienie, ktoś czuje się nieszczęśliwy lub znajduje się w stanie depresji, dorywczo aktywność przynosi znaczne niedogodności; odczuwają umiarkowane ograniczenia w życiu seksualnym; unikają kontaktu z bliskimi; czują się niepewnie w kontaktach z nieznajomymi.
Takie zwykłe elementy komunikacji jak uścisk dłoni, dotyk, przytulanie tworzą niedogodności. Plamy potu na ubraniu, nieprzyjemny zapach wywołują uczucie zażenowania, a nawet upokorzenia. Ważne jest, aby zrozumieć, że nadmierne pocenie znacznie pogarsza jakość życia.

Konserwatywne metody leczenia nadpotliwości nieskuteczne: efekt leczniczy krótki, rozwój wyprysku kontaktowego, skutków ubocznych w postaci suchości w ustach, częstotliwość rytmu serca.

Zupełnie nowe podejście do leczenia tego problemu stał się możliwy po użyciu ботулотоксинов. Śródskórne iniekcje  bezpieczne i dobrze tolerowane,  dają  długotrwałe, choć i odwracalne zmniejszenie wydzielania potu. Jest to bardzo skuteczne metody leczenia nadmiernego pocenia się pach i innych obszarów ciała, co zostało potwierdzone licznymi badaniami: 98% pacjentów stwierdziło, że polecali go swoim znajomym.

czas Trwania zabiegu - około godziny.  Do tego, aby zminimalizować nieprzyjemne odczucia zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Efekt jest  w ciągu tygodnia  i jest najbardziej widoczna po 2-3 tygodnie. Pocenie się zmniejsza, przy tym nie rozwija się wyrównawczych wzrost produkcji potu w innych obszarach ciała.  Skutki uboczne są wyrażone w możliwości punktowych krwiak w miejscu wstrzyknięcia. Efekt ботулинотерапии utrzymuje się od  6 do 12 miesięcy w zależności od lokalizacji nadpotliwości i indywidualnych cech.

Główną wadą tej metody jest jej cena. Jednak, jest to najbardziej  bezpieczne, dobrze tolerowane i wysoce skuteczna metoda leczenia nadpotliwości, który diametralnie zmienia jakość życia, poprawiając stan psycho-emocjonalny,  maksymalnie rozszerza  cechy  pacjentów we wszystkich dziedzinach życia.

UWAGA, PANIE I PANOWIE!!!

Nasze centrum medyczne znajduje się na ulicy Pionierów, 17.
Innych oddziałów w warszawie nie mamy  (nawet jeśli użytkownik otrzyma kopię licencji - to fałsz!).
Za powstałe niuanse w obsłudze klienta lekarzem w innym miejscu nasz ośrodek nie ponosi odpowiedzialności.